Az NVIDIA Blackwell RTX architektúrával működő GeForce RTX 50 sorozatú grafikus kártyák és laptopok akár 8-szorosára növelik a képkockasebességet az NVIDIA DLSS 4 Multi Frame Generation technológiával, akár 75%-kal csökkentik a késleltetést az NVIDIA Reflex 2 segítségével, és az NVIDIA RTX Neural Shaders révén új szintre emelik a grafikai minőséget a játékosok és alkotók számára- és mindez csak a kezdet.
A neurális renderelés a számítógépes grafika következő korszakát jelenti
A neurális hálózatok integrálásával a renderelési folyamatban drámai előrelépéseket érhetünk el a teljesítményben, a képminőségben és az interaktivitásban, új szintű beleélést nyújtva.
A neurális renderelés legelső példája a DLSS volt. Ebben az alacsonyabb felbontású rendetelt képkockákat használták bemenetként egy neurális hálózat számára, amelyet arra tanítottak, hogy teljes felbontású képkockákat állítson elő. Azóta a DLSS olyan szintre fejlődött, hogy képes teljes képkockákat generálni, és megérti a jelenetek összetételét, beleértve az árnyékokat, tükrözödéseket és takarásokat, így jobb minőségű képeket állít elő, mint a natív renderelés.A DLSS 4 Multi Frame Generation technológia megjelenésével, amely az összes DLSS technológiával összhangban működik, akár 8-szorosára növelhetjük a képkockasebességet a hagyományos, nyers erővel végzett rendereléssel szemben, miközben a képminőség még a natív renderelést is felülmúlja.
De a DLSS csak a kezdet
Integrálták a neurális hálózatokat a prgoramozható shaderekbe, így hozták létre a neurális shadereket. Az RTX Neural Shaders a következő évtized grafikai innovációit fogja meghatározni. Képesek akár 7-szeresére is tömöríteni a textúrákat, jelentős mennyiségű grafikai memóriát megtakarítva. Emellett felhasználhatók moziminőségű textúrák létrehozására, valamit még fejlettebb világítási hatások megvalósítására a játékokban.
Az NVIDIA Blackwell architektúra innovációi
Az NVIDIA RTX Blackwell architektúrát kifejezetten a neurális renderelésre tervezték és optimalizálták. Óriási feldolgozási teljesítménnyel rendelkezik, új motorokkal és funkciókkal, amelyek kifejezetten a neurális renderelés következő generációjának felgyorsítására készültek.
A Blackwell streaming multiprocesszor (SM) megnövelt feldolgozási kapacitással rendelkezik. A Shader Execution Reordering javítása érdekében a hardveres és szoftveres innovációk kétszer hatékonyabb újrarendezési logikát biztosítanak, növelve a sebességet és pontosságot, ami gyorsítja a neurális shaderek működését.
Az új Blackwell Tensor Core-ok hatalmas MI-feldolgozási teljesítménnyel rendelkeznek, és támogatják az FP4 precíziós modellek gyorsított feldolgozását. Az FP4 segítségével a Tensor Core-ok nemcsak gyorsabban képesek modelleket feldolgozni, hanem kevesebb grafikus memóriát is igényelnek.
A Blackwell új RT Core-okkal van felszerelve, amelyek hatalmas mennyiségű részletes geometria sugárkövetését teszik lehetővé. Az RT Core-ok kétszeres sugár-háromszög metszési sebességgel rendelkeznek az előző generációhoz képest, továbbá fejlett tömörítéssel csökkentik a memóriahasználatot. Ennek köszönhetően a Blackwell GPU-k olyan geometriák sugárkövetésére képesek, amelyek korábban lehetetlenek voltak.
A feldolgozási teljesítmény maximális kihasználásához a Blackwell a világ leggyorsabb memóriájával, GDDR7-tel van felszerelve, amely akár 30 Gbps sebességet biztosít. A GDDR7 memóriával a Blackwell GPU-k akár, 1,8 TB/s memória-sávszélességet is elérhetnek.
Forradalmi GeForce RTX 50 sorozatú grafikus kártyák és laptopk hamarosan érkeznek!
A korábbi generációs GPU-k teljesítményének kétszerese, 40%-kal hosszabb akkumulátor-élettartam laptopokon, és egy sor neurális renderelési képesség révén a GeForce RTX 50 sorozatú termékek valódi változást hoznak. A DLSS Multi Frame Generation, FP4 és más fejlesztések segítségével a teljesítményed hatalmas mértékben megnövekszik a mai játékokban és alkalmazásokban. A közel jövőben pedig teljes mértékben kihasználhatod az RTX neurális renderelést, hogy filmszerű vizuális élményekkel játssz és alkoss.
Nyilatkozat: Az oldalainkon közölt információk, közlemények a közzététel napján felelnek meg a valóságnak. A közétett információk, közlemények az oldalainkon folyamatosan elérhetőek maradnak, azonban a közzétételt követően nem tudjuk garantálni, hogy az esetlegesen bekövetkező változásoknak megfelelően frissítjük vagy töröljük a nem naprakész információkat. Ennek megfelelően semminemű felelősséget nem vállalunk azért, hogy a közzétételt követően az oldalainkon található információk pontosak maradnak.